Ana Sayfa / Haberler / Büyükşehir Belediyesi Engelliler Spor Merkezinin açılışı yapıldı

Büyükşehir Belediyesi Engelliler Spor Merkezinin açılışı yapıldı

MALATYA, ENGELLİLERE YÖNELİK ÇALIŞMALARDA BİRÇOK İLDEN ÖNDE

Büyükşehir Belediyesi tarafından Şeyhbayram Mahallesinde yapılan Çok Amaçlı Sosyal Tesis, Engelliler Spor Merkezi olarak yeniden düzenlenerek engellilerin hizmetine sunuldu.

Şeyhbayram Mahallesi Engelliler Spor Merkezi açılış törenine Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı H. Uğur Polat, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Daire Başkanları, Engelli Dernek temsilcileri, muhtarlar ile engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Güler: Malatya’da birçok sosyal aktivite düzenleniyor

Engelliler Spor Merkezi açılışında engelliler adına bir teşekkür konuşması yapan engelli Pınar Güler, “Malatya’ya Konya’dan geldim. Malatya’ya gelirken bir tereddüt vardı öğrenci olduğumdan Üniversiteye gidip gelirken sorun yaşayıp yaşamayacağımı merak ediyordum. Gelmeden birçok araştırma yaptım. Malatya, gerçekten engellilere yönelik sosyal ve kültürel aktiviteler bakımından birçok şehirden önde. Bunun için çok teşekkür ediyorum. Malatya’da birçok sosyal aktivite düzenleniyor, hergün farklı birçok yerin açılışı yapılıyor. Yapılan bu açılışlarda bizlere de yer verilmesini istiyoruz. Biz ortak alanlar istiyoruz, engelli insanlarımızın diğer insanlarla kaynaşmaları anlamında da faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

Aslan: Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Aylin Aslan ise yaptığı konuşmada, “Engellilerin fırsat eşitliğine yaklaşması yönünden atılan pozitif bir adım olarak görüyorum bu spor merkezini. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Spor Merkezimiz engelli arkadaşlarımız için gerçekten çok güzel bir merkez oldu. Faydalı olacağına inanıyorum. Bu merkezlerin çoğaltılması, yaygınlaştırılmasını istiyoruz. Malatya’da engelliler adına gerçekten çok fazla faaliyetler düzenleniyor” şeklinde konuştu.

Çakır: Yapmamız gereken çalışmalar muhakkak vardır

Engellilere yönelik birçok merkezin ve faaliyetin gerçekleştirildiğini belirten Başkan Çakır ise “Engellilere yönelik hizmet veren bu tür alanların çoğaltılması gerekmektedir. Büyükşehir ile birlikte Malatya genelinde ilçe belediyelerimiz ile birlikte birçok çalışma yapılmaktadır. Önemli olan bütün engellerin kaldırılması, kentin her bölgesinde, kamuda ve özel sektörde engellerin kaldırılması gerekiyor. Hükümetimizin engellilere yönelik olarak çok ciddi düzenlemeleri var. Engellilere yönelik olarak yapmış olduğumuz bu tesisleri inşallah çoğaltacağız. Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerimiz ile birlikte engelli kardeşlerimizin daha fazla istifade edecekleri çalışmaları yapıyoruz.

Engelli kardeşlerimizi spora yönlendirmek, sanata yönlendirmek için çalışmalar yapıyoruz. Yapmış olduğumuz yol ve cadde düzenlemelerinde engelli kardeşlerimizi de düşünerek çalışmalar yapıyoruz. Ama yapmış olduğumuz bu çalışmaları yeterli görmüyoruz. Yapmamız gereken çalışmalar muhakkak vardır. Engelli kardeşlerimizin sorunlarını iyi anlamamız gerekmektedir” dedi.

Toprak: Kendi beynimizdeki engelleri kaldıralım

Açılış töreninde son olarak konuşan Malatya Valisi Mustafa Toprak ise “Bu güzel mahallede Engeliler Spor Merkezinin açılmasından onur duydum. Tüm engelli kardeşlerimizin günlük yaşamında daha iyi bir hareket alanı bulmaları açısından hem kas gücünü geliştirebilmek hemde hayata tutunabilmek adına bu gibi merkezlerin açılması çok önem arz ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımıza böylesi merkezleri yaygınlaştırmasından dolayı kendisine teşekkür etmek istiyorum. Yeşilyurt ve Battalgazi’de de çok güzel çalışmalar var. Bütüncül baktığımız zaman engellilerin maruz kaldığı sorunların ortadan kaldırılması için çalışmalar yapılmaktadır. Bizlerde bu gibi güzellikleri gördüğümüz zaman mutlu oluyoruz. Önemli olan engellilerimize yönelik olan sorunları ortadan kaldıralım, öncelikle kendi beynimizdeki engelleri kaldıralım. Bakışımızdaki engelleri olumlu kıldığımızda engelliler engelli olmaktan çıkacaktır. Toplumun bütün yaşam alanlarını herkes için kullanılır hale getirdiğimizde bu meseleden de kurtulmuş oluyoruz. Spor merkezimizin engellilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Engelliler Spor Merkezi’nin kurdelesi kesilerek misafirler tarafından gezildi.

Özür Dileriz

Bu Fedakârlıklar Örnek Olmalı

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu, pandemi döneminde engellilerin dini eğitimlerinden uzak kalmamaları için sosyal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.