Ana Sayfa / Haberler / “Engelimi Ödünç Alır mısın” arkuruna Yoğun İlgi

“Engelimi Ödünç Alır mısın” arkuruna Yoğun İlgi

DSC_035310-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediyesi Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü, görme ve ortopedik engellileri daha iyi anlamak için Yeni Cami meydanında “Engelimi Ödünç Alır mısın?” parkuru oluşturdu.

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürü Seyit Soner Yılmaz, engellileri sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin içine katarak yaşamlarına renk katmak ve kişisel gelişimlerine katkı da bulunmak amacıyla farklı etkinlikleri hayata geçirmeye özen gösterdiklerini söyledi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle engellilerin günlük yaşamda karşılaşmış oldukları problemler hakkında farkındalık oluşturmak, toplumun engellilerle entegrasyonunu oluşturmak ve toplumda engelli bilinci yerleştirmek adına engelli yürüyüş parkuru oluşturduklarını belirten Yılmaz, “Malatya’da genci, çocuğu, kadını, engellisi ile birlikte bir bütün olarak yaşadığımızı unutmamalı, Kamu Kurum ve Kuruluşları başta olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşları ve tüm vatandaşlarımızı engellilerimizin hayatını kolaylaştıracak çalışmalarda destek olmalarını bekliyoruz” dedi.

Ortopedik engelli Fatih Batı “Engelsiz insanların engellileri biraz daha yakından tanımaları, empati yapmaları, duyarlı olmaları amacıyla oluşturulan “Engelimi Ödünç Alır mısın?” parkuru güzel bir çalışma. Bu organizasyonu gerçekleştiren Engelliler Şube Müdürü Seyit Soner Yılmaz’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Siyah gözlük, beyaz baston ve tekerlekli sandalye ile engelli parkurunda yürüyüş yapan vatandaşlar düzenlenen organizasyonun anlamlı olduğunu ifade ederek, kısa bir süreliğine de olsa engellilerin yaşadıkları sıkıntıları yakından tanıma imkanı sundukları için Engelliler Şube Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

 

 

Özür Dileriz

Bu Fedakârlıklar Örnek Olmalı

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu, pandemi döneminde engellilerin dini eğitimlerinden uzak kalmamaları için sosyal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.