Ana Sayfa / Haberler / ENGELLİLER, ATLETİZM ŞAMPİYONASINA HAZIRLANIYOR

ENGELLİLER, ATLETİZM ŞAMPİYONASINA HAZIRLANIYOR

Malatya’da spora ve sporcuya en büyük desteği sunan Malatya Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlara da sportif anlamda önemli destekler sunuyor.

Gerek tesis, gerek malzeme ve gerekse de alet yönünden sporcunun en büyük destekçisi olan Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl Şeyhbayram mahallesinde hizmete sunduğu Engelliler Spor Merkezi’nde engellilere spor yapma imkânı sunuyor.

Spor merkezine yerleştirilen değişik fonksiyonlara sahip 21 spor aleti sayesinde engelliler günlük spor yapma imkânına kavuşurken, ayrıca şampiyonalara da bu merkezde hazırlanıyor.

Verilen bilgilere göre, 8-9 Nisan tarihleri arasında Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenecek olan Atletizm Şampiyonası için 6 engelli sporcunun Büyükşehir Belediyesi Engelliler Spor Merkezi’nde hazırlandığı belirtildi. Şampiyonaya sıkı bir şekilde hazırlanan engelliler, spor merkezi bahçesindeki alanda cirit, gülle, disk ve koşu dallarında antrenman yapıyorlar.

100 dolayında engelli vatandaşımız faydalanıyor

Şampiyonaya katılacak olan sporculara başarılar dileyen Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu, bütün engelli vatandaşları Engelliler Spor Merkezi’nde spor yapmaya davet etti. Kesriklioğlu; “Şu an bu merkezimizden 100 civarında engelli vatandaşımıza ve ailelerine hizmet veriyoruz. Bunların içerisinde 6 sporcumuz, Antalya’da düzenlenecek Atletizm Şampiyonasına uzman hocalarımız eşliğinde hazırlanıyorlar. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Özel bir merkez

Büyükşehir Belediyesi Engelliler Spor Merkezi’nde verilen hizmet, engelli vatandaşları da memnun ediyor. Merkezde düzenli olarak spor yapan İsmet Bayram isimli vatandaş, “Birçok şehir gezdim. Böylesine özel bir merkeze rastlamadım. Çok güzel bir hizmet veriliyor. Ben de çok yararlandım. Bedensel engelim var. Fitness aletleriyle yaptığım sporun bana çok faydası oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere tüm yetkililere çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Özür Dileriz

Bu Fedakârlıklar Örnek Olmalı

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu, pandemi döneminde engellilerin dini eğitimlerinden uzak kalmamaları için sosyal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.