Ana Sayfa / Haberler / ENGELLİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN KURSLARINA YOĞUN İLGİ

ENGELLİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN KURSLARINA YOĞUN İLGİ

Malatya Engelliler Şube Müdürlüğü ve Malatya Battalgazi Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla Bağlama, Piyano, Kâğıt rölyef, Bilgisayar ve İşaret dili Kursu açtı.

Kur’sun amacı ile ilgili açıklamalarda bulunan Engelliler Şube Müdürü Seyit Soner Yılmaz, “Engelli vatandaşlarımıza birçok alanda hizmet etmeye devam ediyoruz. Engelli vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda Malatya Halk Eğitim Merkezi ile beraber Engelli ve Engelli yakınlarına eğitim vermeye başladık.” dedi.

Yılmaz, Burada kullanılan bağlama, gitar, piyano ve bütün malzemelerimiz Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın buralara gelerek kendilerini geliştirmelerine ve sosyal hayata katılımlarını sağlamaktadır. Kurslara katılan engelli vatandaşlarımız müzik aletlerini öğrenmenin yanında şarkı söyleme ve koro eğitimini öğrendiklerini, çok güzel vakit geçirdiklerini dile getirerek kendilerine bu ortamı sağlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür ettiler.

 

Özür Dileriz

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÜCRETSİZ EKPSS KURSU

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından memur adayı engellilere yönelik olarak EKPSS …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir