Ana Sayfa / Haberler / ENGELSİZ SANAT VE MESLEK KURSLARI

ENGELSİZ SANAT VE MESLEK KURSLARI

Düzenlediği binlerce kursla 7’den 77’ye tüm vatandaşlara yaygın eğitim imkânı sunan Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilere yönelik de sanat ve meslek kursları açılıyor. Ortopedik engelliden işitme engelliye kadar çeşitli engel gruplarındaki vatandaşlar, sanat, spor ve meslek kurslarında kendilerini geliştirme imkânı buluyorlar.

Büyükşehir Belediyesi Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü tarafından açılan kurslar yoğun ilgi görüyor. Mefruşat, el sanatları, kumaş boyama gibi çeşitli sanat ve meslek kursları ile Engelli Spor Merkezi’nde devam eden sportif kurslar, engelliler için umut oldu.

“Yaptığımız ürünlerle mutlu oluyoruz”

Kumaş Boyama Kursu Öğreticisi Burcu Pektaş, bugüne kadar çeşitli branşlarda 10 kurs açtıklarını ve şu an Kumaş Boyama Kursunun devam ettiğini söyledi. Kumaş boyama ile ilgili bilgi veren Pektaş, “Çalışma yapacağımız malzemede önce çizim yapıyoruz. Çizim üzerinde kumaş boyaları ile boyama yapıyoruz. Çeyizlik ürünler, dekoratif tablolar, havlular, çanta ve namazlıklar hazırlıyoruz.” dedi.

Kursların kendilerine çok faydalı olduğunu belirten kursiyerler de “El becerilerimizi geliştiriyoruz. Yaptığımız ürünlerle mutlu oluyoruz. Hem güzel vakit geçiriyoruz hem de el işlerini öğreniyoruz. Satış olduğunda aile bütçemize de katkı oluyor.” dediler.

Özür Dileriz

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÜCRETSİZ EKPSS KURSU

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından memur adayı engellilere yönelik olarak EKPSS …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir