Ana Sayfa / Haberler / Güzel İnsanlardan Güzel Örnekler

Güzel İnsanlardan Güzel Örnekler

,Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu engellilerin toplumsal yaşama katılımlarına destek olmak amacıyla yapmış olduğu çalışmalara aralıksız devam ediyor.

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubunun,  engelliler konusunda farkındalık uyandırmak amacıyla düzenlemiş olduğu programlara kayıtsız kalmayan hayırsever vatandaşların,  ihtiyaç sahibi engelliler için yapmış olduğu yardımlar devam ediyor. Bu kapsamda ihtiyacı olan bir engelli gence ve bir engelli çocuğa daha hayırsever vatandaşlar tarafından alınan tekerlekli sandalyeler teslim edildi.

Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, engellilerin hayatına dokunmak adına her alanda çalışmalar yapmaya özen gösterdiklerini söyleyerek, “ Yapmış olduğumuz farkındalık çalışmaları neticesinde ihtiyaç sahibi ve yardımsever insanları bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Engellilerin hayatın her alanında olması adına yapmış oldukları etkinliklere ve farkındalık çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini belirten Altuntaş, “ Gönlü güzel hayırsever vatandaşlarımıza yapmış oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum, bu anlamda bir köprü vazifesi görmeye devam edeceğiz” dedi.

Tekerlekli sandalyeleri alan aileler ise sosyal yardımlaşma ve dayanışma adına yapılan desteklerin çok anlamlı olduklarını söyleyerek, hayırsever vatandaşlara teşekkür ettiler.

Özür Dileriz

Bu Fedakârlıklar Örnek Olmalı

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu, pandemi döneminde engellilerin dini eğitimlerinden uzak kalmamaları için sosyal …