Ana Sayfa / Hakkımızda


Şehit Hasan Hüseyin Sadık Engelliler Dinlenme Merkezi ve Çocuk parkı (Engelli Merkezi) Başharık Mahallesi 5. Sokak No:1 de 2500 m2 alan üzerinde kurulmuştur.
Merkezin bahçesinde oturma grupları mevcut olup, bina içerisinde ise dinlenme salonu, mutfak, idari büro, muayene odası, idari oda ve bilgisayar laboratuarı Mevcuttur. Birçok ilimize fiziki mekânı ve faaliyetleri ile örnek teşkil eden Engelli merkezimiz haftada altı gün açık olup 1750’den fazla engelli üyeye yıl boyunca sürekli hizmet sunmaktadır.

 Malatya Kent Konseyi Engelliler Platformu’nun faaliyetlerini yürüttüğü Engelli Merkezimiz engellilerin topluma faydalı, sosyal hayata katılmış, kendi ihtiyaçlarını azami seviyede karşılayan sorumlu bireyler olarak aktif hayatta yer almalarını sağlamak için hizmet vermektedir.

     Yerel Gündem 21 Engelliler Çalışma Grubu, kısa bir süre zarfında yapmış olduğu çalışmalarla çalışma grubu kimliğinden sıyrılarak engelli dernekleri, özel okul ve rehabilitasyon merkezlerini de kapsayacak bir şekilde düzenlenen bir protokol ile 2004 yılında Yerel Gündem 21 Engelliler Platformu adını alarak tüm engellileri tek çatı altında bir araya getirmiştir.2009 yılın dada Yerel Gündem 21 projesinin bitmesiyle Malatya kent konseyi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.