Ana Sayfa / Haberler / İKİ BİLEK TEK YÜREK ETKİNLİĞİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

İKİ BİLEK TEK YÜREK ETKİNLİĞİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

“İKİ BİLEK TEK YÜREK” ETKİNLİĞİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubunun birlikte düzenlediği “İKİ BİLEK TEK YÜREK”  adlı bilek güreşi etkinliği yoğun katılımla gerçekleşti.

Sanat Sokağında bulunan Gençlik Merkezinde yapılan İki Bilek Tek Yürek isimli etkinlik sekiz engelli ve sekiz genç olmak üzere on altı yarışmacının katılımıyla gerçekleşti. Açılış konuşmalarının ardından kura çekimiyle başlayan turnuva dostluk içerisinde ve kıran kırana geçen müsabakalara sahne oldu. Etkinliğe katılan yarışmacı ve izleyenler keyifli anlar yaşadı.

Programa katılan Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Ateş “ Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubuyla ortaklaşa düzenlemiş olduğumuz İki Bilek Tek Yürek adlı etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Bu müsabakalarda amaç Engelli ve Gençlerin toplumda bir adım önde olduğunu belirtmek ve yine engellilere yönelik bir farkındalığı gençler arasında uyandırmaktır. Yararlı ve güzel bir etkinlik olacağını düşünüyoruz. Bu düşüncelerle bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır ve Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterimiz Sayın Abdullah Pektaş’a teşekkür ediyorum”dedi.

Etkinliğe katılan Engelliler Çalışma Grubu Üyesi Fatih Batı “Gençlik Meclisi ve Engelliler Çalışma Grubunun beraber düzenlediği bu programda aslında amaç dostluğu ve engellilerin neler yapabileceğini göstermektir. Aramızda bir fark yoktur ve tek farkımız bizim yürüyemiyor olmamız. Tek sıkıntı insanların kafasında oluşan engellilik ve bu sıkıntıyı aştığımız sürece aslında bir problem kalmayacaktır. Önemli olan burada maç kazanmak değil dostluk ve arkadaşlık içerisinde vakit geçirmektir. “ dedi.

Programın sonunda yarışmaya katılan herkese çeşitli ödüllerin yanı sıra katılım sertifikası verildi.

Özür Dileriz

Bu Fedakârlıklar Örnek Olmalı

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu, pandemi döneminde engellilerin dini eğitimlerinden uzak kalmamaları için sosyal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.