Ana Sayfa / Haberler / İŞİTME ENGELLİ VATANDAŞLARA YÖNELİK İŞİTME TESTİ YAPTIRILDI

İŞİTME ENGELLİ VATANDAŞLARA YÖNELİK İŞİTME TESTİ YAPTIRILDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü ile Si-Ser işitme cihazları firması işbirliğinde, Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğüne üye olan işitme engelli vatandaşlara yönelik işitme testi yaptırıldı.

İşitme testi ile ilgili olarak kısa bir bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu, “Engelliler Merkezimize üye olup da hastaneye gidemeyen işitme engelli arkadaşlarımıza, uzmanlar tarafından işitme testi yaptırılmaktadır. Merkezimizde alanlarında uzman hekimlerimiz işitme testi yapıyorlar. Yapılan testlerin sonuçlarına bakarak yaptıkları tespitlere göre kimini hastanelere, kimini test merkezlerine, kimilerini de uzman doktorlara yönlendirmek suretiyle özellikle başlangıç aşamasında olan hastaların işitme problemleri daha da ilerlemeden tedavi edilmesi yoluna gidiliyor.

Ben katkıda bulunan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm engelli kardeşlerimize daha sağlıklı, huzurlu günler diliyorum” dedi.

İşitme testini yapan Selahattin Koktay da yaptığı konuşmada, engelli vatandaşlara yönelik olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hizmetlerden dolayı başta Başkan Çakır olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyledi. Koktay, “Burada işitme engelli vatandaşlarımıza yaptığımız ilk aşama işitme testi sonucuna göre gerek işitme cihazları gerekse hastanelere yönlendirilmeleri hususunda yardımcı oluyoruz. Tekrar bu imkânı bize verdikleri için Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Özür Dileriz

Bu Fedakârlıklar Örnek Olmalı

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu, pandemi döneminde engellilerin dini eğitimlerinden uzak kalmamaları için sosyal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.