Ana Sayfa / Haberler / Üç Engelli Kardeşe Engellerin Kaldırıldığı Bir Gün

Üç Engelli Kardeşe Engellerin Kaldırıldığı Bir Gün

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu,  engellilerin hayatına dokunmak adına yapmış olduğu çalışmalara aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Akçadağ ilçesinde ikamet eden 3 engelli kardeşe doyasıya bir gün yaşatmak için günübirlik bir gezi programı düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin yakın zamanda araç filosuna katmış olduğu 2 adet engelli araç ile evlerinden alınan gençler, Malatya Star Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde diş bakımı,  Şener Eroğlu Kuaför ve Güzellik Salonu’nda kişisel bakımları yapıldıktan sonra Belsos Dedekorkut Restaurant’da yemek yediler. Malatya’nın sanat adası olarak bilinen Sanat Sokağı’nda Fotoğraf Makinası Müzesi, Çocuk ve Oyuncak Müzesi, Malatya Kültür Evi’ni gezen gençler unutamayacakları bir gün yaşadılar.

Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, düzenlemiş oldukları program ile engellilerin hayatına dokunmak ve engellilere  destek olmak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek istediklerini söyledi. İmkânlar dâhilinde bu ve benzeri programları yapmaya devam edeceklerini söyleyen Altuntaş, “ Bizlere bu desteği veren başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a, Kent Konseyi Genel Sekreterliği’ne ve bugün bizlere destek olan Belsos Dedekorkut Restaurant Genel Müdürü Zerrin Palancı’ya, Diş Doktoru Özcan Duman’a ve Kuaför Şener Eroğlu’na çok teşekkür ediyorum” dedi.

Belsos Genel Müdürü Zerrin Palancı, toplumu engellilere adapte etmek anlamında yapılan tüm çalışmaların destekçisi olduğunu belirterek, “ Engelli kardeşlerimizin her daim yanındayız ”dedi.

Diş Doktoru Özcan Duman, bu tarz sosyal sorumluluk projelerine katkı vermeye gayret ettiklerini söyleyerek, “Toplumda bir arada yaşadığımız engelli kardeşlerimizin yanında olmak amacıyla bu ve benzeri çalışmaların her daim destekçisiyiz” dedi.

Kuaför Şener Eroğlu, Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubunun yapmış olduğu programın özel ve anlamlı bir çalışma olduğunu söyleyerek, engelliler yararına olan her projenin destekçisi olduklarını belirttiler.

Çocuklarının güzel ve anlamlı bir gün geçirdiğini söyleyen Anne Yıldız Nacar ise destek veren herkese teşekkür etti.

Özür Dileriz

Bu Fedakârlıklar Örnek Olmalı

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu, pandemi döneminde engellilerin dini eğitimlerinden uzak kalmamaları için sosyal …